Na nemalé peníze si přišla sedmačtyřicetiletá žena z Jesenicka, které podezření ze zpronevěry policisté sdělili 8. února. Žena pracovala jako prodavačka v prodejně potravin.

„Využívala příležitosti, že byla v obchodě sama a v době od 26. listopadu 2008 do 25. března 2009 na pokladně prováděla minusové odečty zboží a získané peníze si ponechala pro vlastní potřebu. Na podvodné jednání přišla až podniková účetní, které se nezdály částky, které žena odečítala,“ vysvětlil mluvčí policie Jeseník Jiří Černěnko.

Po provedené inventuře v prodejně se ukázalo, že si žena díky machinacím přišla na 225 tisíc korun.

Pro stejný trestný čin policisté trestně stíhají pětatřicetiletého muže z Mikulovic. Jako obchodní zástupce jesenické firmy převzal hotovost od tří zákazníků poté, co s nimi sepsal řádnou smlouvu o dílo. Místo aby muž peníze odevzdal do pokladny, ponechal si je. Firmě zpronevěřil 87 tisíc korun.

Do třetice třiatřicetiletá žena z Jeseníku o 220 tisíc korun připravila stavební spořitelnu. Žena si vyřídila úvěr, ale zatajila, že má pohledávky vůči jinému peněžnímu ústavu. Peníze utratila, ale od května roku 2007 neposlala stavební spořitelně ani jednu splátku.