Přepadení se odehrálo ve čtvrtek před polednem na frekventované třídě Svobody v centru Olomouce. Osmadvacetiletý lupič přepadl mladou ženu a požadoval po ní mobilní telefon.

"Když dívka odmítla, tak se jí snažil telefon vytrhnout z ruky. Začali se o telefon přetahovat, mladá žena upadla a násilník s ní smýkal po zemi. Po několikaminutovém zápase se mu telefon podařilo dívce ukrást," popsala olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Útočník se však ze svého lupu dlouho neradoval, náhodná svědkyně totiž slyšela křik ze zápasu, vyhlédla z okna a zavolala na tísňovou linku městské policie.

"Strážníci ihned vyjeli na místo, násilníka zadrželi a vzápětí na místě předali hlídce republikové policie. Policisté podezřelého muže převezli na policejní služebnu a umístili jej do policejní cely," uvedla mluvčí.

Zadržený lupič má podle policistů za sebou trestní minulost, nyní je podezřelý z trestného činu loupež a v nejbližší době by mělo být proti němu zahájeno trestní stíhání.

"Chtěla bych tímto poděkovat svědkyni za pohotovou reakci a účinnou spolupráci, právě v těchto situacích spolupráce občanů výrazně napomáhá k rychlému dopadení pachatelů," doplnila Dolejšová.