Když je servírka odmítla, rozbili sochu u vchodu asi za patnáct tisíc korun a pak napadli i dva přivolané pracovníky bezpečnostní agentury. Tři z nich zadrželi strážníci městské policie ve Slovenské ulici, další dva pak na Horním náměstí.

„Jeden z mužů poškodil sochu umístěnou v prostoru před vstupem do baru a to tak, že ji shodil z police na podlahu. Hodnota poškozené sochy byly předběžně vyčíslena na 10–15 tisíc korun, bude upřesněna znalcem,“ uvedla mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová.

Servírka zavolala na pomoc dva pracovníky bezpečnostní agentury. „Ti byli agresivními fanoušky fyzicky napadeni,“ dodala mluvčí olomoucké městské policie Lenka Prošková.

Tři muže ze skupinky pražských fanoušků ve věku sedmatřicet, čtyřiatřicet a jednatřicet let zadrželi strážníci ve Slovenské ulici. Další dva pak na Horní náměstí. „Na místě jsme zjistili, že jeden z nich je už v pátrání policie České republiky. Všech pět mužů jsme předali olomoucké policii,“ řekla Prošková.

„Pro zjevnou podnapilost jsme je převezli do protialkoholní záchytné stanice. Incident vyšetřujeme pro podezření z trestného činu výtržnictví a z poškozování cizí věci,“ dodala Dolejšová.