„Chvíli po jedenácté večer jsem uslyšel divné zvuky, jako by někdo rozbil sklo. Když jsem se podíval z okna bytu, uviděl jsem, jak se v obchodě, který je nedaleko, někdo pohybuje. V tom na mě zavolal známý, ať vezmu psa, že se tam půjdeme podívat. Neváhal jsem ani chvíli a šel jsem, přestože mě manželka varovala a prosila mě, ať nikam nechodím a počkám na policii. Než by ale přijela, byli by zloději už dávno pryč,“ popsal noční okamžiky muž z Olšan, který si v novinách nepřál uvést své jméno.

„Nestojím o žádnou popularitu a hlavně nechci, aby si mě s tímto případem lidé spojovali. Samozřejmě s výjimkou místních, kterým se to ovšem už doneslo,“ vysvětlil muž, který se svým přítelem nachytal zloděje přímo při činu.

„Když nás zlodějíček, asi padesátiletý chlap, uviděl, odhodil pytel, v němž měl nakradené cigarety a snažil se utéct. Společnými silami jsme ho ale chytili. Známý ho hlídal a já jsem běžel k Felicii tmavé barvy, která stála nedaleko obchodu. Druhý zloděj, který čekal v autě, ale ujel,“ doplnil jeden z dvojce odvážných obyvatel Olšan s tím, že policisté, které přivolali, dorazili na místo asi tři minuty po tom, co zloděje sami dopadli.

Muži zákona naložili pachatele do policejního automobilu a odjeli. „V tu chvíli mi došlo, že ta naše akce byla asi dost nebezpečná. Vůbec jsem netušil, kolik zlodějů v obchodě je, nebo jestli jsou ozbrojení. Před očima jsem měl jediné, a to dopadnout ty, kteří u nás kradou,“ dodal muž.