„Od čtvrtka do soboty se řidiči častěji setkají s policejními hlídkami na dálnici procházející Olomouckým krajem. Kontrola se zaměří hlavně na dodržování nejvyšší povolené rychlosti, dálniční známky, používání zádržných systémů a telefonování za jízdy,“ informovala policejní mluvčí Marta Vlachová.

Vytipovaná vozidla budou hlídky „Auto-teamu“ odklánět na bezpečná parkoviště, kde policisté provedou kontrolu dokladů, dechovou zkoušku či kontrolu technického stavu vozidla.

„Současně bude od pátku do neděle probíhat na všech silnicích dopravně bezpečnostní akce „Bezpečný návrat z prázdnin“. Zaměřena je na všechny účastníky silničního provozu,“ upozornila Vlachová.

Policisté budou kontrolovat rychlost, všeobecné dodržování dopravních předpisů, používaní bezpečnostních pásů a zádržných systémů určených pro děti, alkohol za volantem, technický stav vozidel.

„Cyklisté a chodci, kteří jsou nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu, jsou také součástí kontrolní cílové skupiny,“ dodala mluvčí.

Od prvního dne školního roku zase bude probíhat preventivní akce pod názvem „Zebra se za tebe nerozhlédne“.

„Policisté u škol připomenou nejen dětem, ale i jejich rodičům, jak správně přecházet silnici a jak se chovat bezpečně v silničním provozu,“ avizovala Marta Vlachová.