Policisté zveřejnili identikit dalšího muže, který se podle svědků na místě pohyboval. Identikit je neúplný, na přesnější podobě neznámého se totiž svědci neshodli.

„V souvislosti se šetřením případu této závažné násilné trestné činnosti žádáme veřejnost o pomoc při ztotožnění muže. Podle popisu je muž 170 centimetrů vysoký, štíhlé postavy, má krátce střižené, melírované vlasy, nagelované nahoru. Na sobě měl bundu a šedé barvy, asi s pruhy do zelena na rukávech, a ošoupané rifle. Podle svědeckých výpovědí měl výrazné oči,“ uvedl mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

V případě jakéhokoliv poznatku k hledanému muži mohou lidé volat linku 158, nebo kontaktovat telefonní číslo 974/779 102. Využít mohou rovněž anonymní policejní linku na čísle 974/779 333, kde funguje hlasový záznamník. Policie rovněž stále vyzývá svědky, kteří se poblíž Kauflandu pohybovali 6. ledna mezi 4 a 6 hodinou ranní.

Policistům se již podařilo zjistit totožnost mrtvého, jednalo se o šumperského bezdomovce, kterého dobře znají strážníci městské policie. Několikrát ho vykazovali z čekárny nádraží, v létě s ním řešili přestupek, protože muž popíjel krabicové víno v parku, kde konzumaci alkoholu zakazuje obecně závazná vyhláška.

Naposledy muže strážníci viděli den před jeho smrtí, vykázali ho z šumperského Kauflandu, kde se bezdomovec zamkl na záchodě.