Soudní senát tak potvrdil červnové rozhodnutí krajského soudu, proti němuž se muž odvolal.

Za sexuální obtěžování téže dívky byl již v červenci letošního roku pravomocně odsouzen i otec obžalovaného, který ve vězení stráví sedm let. VÍCE: Pěstoun dostal za pohlavní zneužívání sedm let

Obžalovaný měl dívku sexuálně zneužívat už od jejích osmi let. Hájil tím, že nezletilou dívku neznásilnil a osahávání se prý nebránila.

„Výpověď dívky není zcela věrohodná. Buď si celou situaci nepamatuje, nebo ji popisuje zkresleně,“ uvedla obhájkyně Květoslava Vítková.

Na obhajobu také přidala, že obžalovaný se měl sexuálních kontaktů s dívkou dopouštět po mnohem kratší dobu, než ta uvedla.

„Se vším se svěřila až v šesté třídě. S nevlastním bratrem navíc podle svědků normálně komunikovala, chovala se k němu přátelsky a sourozenecky s ním laškovala,“ poznamenala Vítková.

Nezletilá dívka byla pohlavně zneužívána ještě předtím, než v roce 2003 přišla do pěstounské rodiny. Jak již zaznělo před soudem prvního stupně, to, že o svých hrůzných zážitcích mlčela, bylo dáno strachem, aby se nemusela vrátit zpět do dětského domova.

VÍCE K HRŮZNÉMU PŘÍPADU ZNEUŽÍVÁNÍ DÍVKY NAJDETE ZDE

Podle předsedy senátu Jiřího Zouhara však krajský soud ve svém výroku o vině ani trestu nepochybil.

„Shromáždil dostatek kvalitních důkazů, výpověď dívky navíc není osamocená a je zcela prostá jakékoli msty. Obžalovaný opakovaně využíval její bezbrannosti, což dokládají i znalecké posudky,“ řekl soudce.

Desetiletý trest je podle něj adekvátní a zcela přiměřený všem skutečnostem. Za znásilnění a pohlavní zneužívání bude muž zařazen do věznice se zvýšenou ostrahou.