„Pachatel vešel na poštu, pokladní oznámil, že se jedná o přepadení a požadoval po ní peníze, chtěl papírové bankovky vyšší hodnoty. Po krátkém dohadování mu žena z obavy hotovost vydal, pachatel pak z budovy odešel. Při incidentu nikdo nebyl zraněn,“ sdělila mluvčí šumperské policie Marie Šafářová.

Jakou částku si pachatel odnesl, policie nezveřejnila. Kriminalisté sestavili portrét pachatele.

Podle popisu se jednalo o muže ve věku přibližně pětatřiceti let, vysokého kolem 180 centimetrů, střední postavy s tmavými krátkými vlasy sestříhanými na ježka. Muž byl oblečený do světle šedého svetru, na kterém byly ve výšce prsou dva vodorovné tmavošedé pruhy a na sobě měl seprané rifle.

Policie žádá svědky, kteří se v uvedené době pohybovali v okolí úsovské pošty, aby kontaktovali policii na čísla 974 779 320, 974 779 101, případně na linku 158.

Za poslední období se jedná již o třetí přepadení malé poštovní pobočky. V polovině dubna lupič přepadl nejdříve poštu v Temenické ulici a když tam nepořídil, přepadení zopakoval na poště v Jesenické ulici. Tato pošta v těsné blízkosti vlakového nádraží se ovšem stala cílem přepadení už v listopadu loňského roku. Policie zatím nepotvrdila ani nevyloučila, že by mezi těmito případy byla souvislost.