Zní to sice jako scénář k romanticko-dramatickému filmu, bohužel jde o realitu, která však postrádá happyend. Místo v americkém městě tento příběh skončil u olomouckých kriminalistů, ti se od 6. října zabývají podvodným jednáním na internetu.

Případ nahlásila sama podvedená poté, co svému virtuálnímu partnerovi za uplynulý půlrok poslala zhruba dva miliony korun. Pachateli hrozí až osm let vězení.

Majitel falešného účtu na sociálních sítích v ženě nejprve vzbudil důvěru.

„Po této konverzaci jí oznámil, že skončí s prací lékaře pro OSN, nechá si vyplatit odměnu za práci a společně s ní se odstěhuje do San Diega v Americe, kde se chtěl již dříve usadit,“ popsala mluvčí policie Lenka Vanková.

Důvěřivá, láskou zaslepená

Těžce vydřené peníze i zlato si dle svých slov nechal poslat v balíku přímo k oslovené ženě domů.

Údajná přepravní společnost se adresátce začátkem května skutečně ozvala.

Zásilka se měla nacházet v Rumunsku a čekat na uhrazení cla ve výši osm set tisíc korun. Podvodník ženu požádal, aby sehnala peníze alespoň na polovinu dlužné částky, jinak by společně s balíkem přišel i o své doklady a pracovní dokumentaci.

Důvěřivá, láskou zaslepená že na si proto sjednala půjčku a peníze poslala, stejně jako později další peníze na druhou polovinu cla, pojištění a skenování zásilky. K tomu časem přidala finance pro lékařovu dceru, která prý zůstala ve Španělsku bez prostředků. Aby dokázala muži vyhovět, přišla o všechny své úspory, prodala zlato i auto a ještě se zadlužila.

„Žena však před pár dny zjistila, že fotografie jejího vysněného partnera z internetu figurují i u jiných jmen na sociální síti. Pojala proto podezření, že se stala obětí podvodu a vše oznámila,“ doplnila Vanková.

Policie zdůrazňuje, aby občané neposílali peníze neznámým lidem, u nichž si nemohou ověřit jejich identitu.