Vrchní soud se žalobou, kterou Polívka podal na vlastníka společnosti Valašké království Tomáše Harabiše, začal zabývat po odvolání proti rozsudku brněnského soudu. Ten ji totiž v celém rozsahu již v prosinci loňského roku zamítl. Před jednáním navštívil soudní budovu také Boleslav Polívka, soudu se ale nezúčastnil.
„Teď po sedmi letech trvání sporu, mi to přijde jako spor žabomyší. Nicméně už není poznat kdo je myš a kdo žába,“ zavtipkoval Polívka. „Distancovat se od něj ale nemohu. Je přeci směšné, když ostravská soudkyně tvrdí, že nenaznala žádnou souvislost mezi valašským králem a valašským králostvím,“ dodal na závěr.
Spor o ochrannou známku mezi podnikateli vyvrcholil v roce 2002 podanou žalobou na ochranu proti jednání nekalé soutěže a ochranu proti zásahům do autorských práv. V ní se Polívka domáhá, aby se registrovaná značka Valaske Kralovstvje (v nářečí Valašské království) nemohla komerčně využívat.
Harabiš značku registroval v roce 2000 a celý projekt na podporu regionálního cestovního ruchu rozjel. Jeho součástí jsou například valašské pasy, které v té době podepsal samotný Polívka a používá jej v současné době téměř šedesát tisíc lidí.
„Když jsme v roce 1997 nabídli ‚stolicu‘ Valaského královstvjá panu Polívkovi, šlo o legraci a o recesi. O legraci a recesi měl být post krále Valaského královstvjá až ‚do smrti smrťúcí‘. Bohužel pan Polívka si začal zaměňovat svůj recesní post s funkcí majitele naší společnosti, a proto jsme jej demontrativně při společenské akci v únoru 2001 sesadili,“ vysvětlil Tomáš Harabiš.
Právní zástupce Boleslava Polívky Jinřich Vítek ovšem tvrdí, že autorem nápadu a myšlenky je jeho klient, který ji poprvé prezentoval již v roce 1993 v televizním pořadu Manéž Boleslava Polívky.
"Každému se při zmínce o valašském králi vybaví Bolek Polívka,“ řekl. Podle dřívějšího rozhodnutí soudu ale dílčí nápady pod autorská práva nespadají, těmi je chráněn pouze scénář pořadu a samotný herecký výkon.