Muž při útěku do policistů také několikrát najížděl. Policisté jej pronásledovali 36 kilometrů, několikrát také po jeho voze vystřelili.

Trojice mužů se v noci vypravila do rekreační chaty v Hraběšicích. Zevnitř zloději odcizili takřka veškeré vybavení, například vířivou vanu, kulečník, krbová kamna, přímotopy i postele, vše v hodnotě přes 200 tisíc korun. Majitel měl ale objekt zabezpečený, kolem 22. hodiny dostal signál na mobil, že se v chatě něco děje. Muž pak zalarmoval policii.

„Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že před chatou stojí dvě auta, Škoda Octavia a dodávka.  Policisté vyzvali řidiče dodávkového vozidla pod hrozbou namířené střelné zbraně, aby vypnul motor a vystoupil. Muž na opětovné výzvy nereagoval a snažil se z místa nehody ujet, přitom najel do policisty, kterého odhodil na krajnici. Druhý policista použil varovného výstřelu, ale i přesto se vozidlo nepodařilo zadržet," sdělil mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Dalšího devětadvacetiletého muže policisté zadrželi, ale třetí pachatel se snažil uniknout. Autem najel do hlídky, policistům se na poslední chvíli podařilo uskočit. Hlídka pak začala muže ve škodovce pronásledovat, pachatel ujížděl přes Skřítek směrem na Rýmařov.

Honička dostala velmi akční spád, prchající zloděj agresivně najížděl do policejního auta, nezastavily ho ani varovné výstřely. Po šestatřiceti kilometrech divoké jízdy řidič škodovky v Janovicích nezvládl řízení, dostal smyk a havaroval. Přes první pomoc, kterou mu policisté poskytli, sedmadvacetiletý muž z Opavy na místě svým zraněním podlehl.

Případem se nyní zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů.