Mladík při divokém úniku nakonec nezvládl průjezd rondelem u teplárny.

Policisté jej ale z vozu museli dostat "ručně". 

Incident se odehrál v pátek 21. července, krátce po poledni.

Policejní hlídka si všimla BMW s mužem a ženou, bez přední espezetky, které odbočovalo z ulice Dr. Milady Horákové směrem na ulici Masarykovu.

Mladík za volantem se zdál policistům povědomý.

„Nebylo vyloučeno, že vozidlo řídí osoba, která má uložený zákaz řízení všech motorových vozidel. Za vozidlem se policisté rozjeli a za použití výstražného zvukového a světelného zařízení s nápisem „STOP“ ho chtěli zastavit a zkontrolovat,“ popsala situaci policejní mluvčí Irena Urbánková.

Řidič však na to zareagoval tak, že začal zrychlovat a ujíždět po ulici Masarykově, Jeremenkově a poté až na ulici Kosmonautů.

Tam na křižovatce projel na červenou a i přes zákaz odbočil vlevo na Hálkovu ulici.

„S vozidlem pokračoval až k ulici Tovární, kde na kruhovém objezdu dostal smyk a narazil koly do obrubníku. Policisté ho vyzvali, aby z vozidla vystoupil. Na to však nereagoval a zůstal ve vozidle. Za použití donucovacích prostředků jej policisté z auta vytáhli,“ pokračovala mluvčí.

Doplnila, že se jednalo o 25letého muže z Olomoucka, který má soudem uloženy dva platné zákazy řízení všech motorových vozidel, a to až do září 2021.

Po poučení se odmítl podrobit jak orientační dechové zkoušce i orientačnímu testu na omamné a psychotropní látky, tak i lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici.

„Policisté navíc zjistili, že vozidlo, které řídil, má od letošního dubna prošlou technickou kontrolu. Další jízdu mu proto zakázali,“ doplnila Irena Urbánková.

Řidič je teď podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dva roky. Jízda vozidlem bez platné technické kontroly a bez přední registrační značky je řešeno samostatně jako přestupek na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.