„Intenzita požáru byla značná, takže se při pitvě nepodařilo ani zjistit, jakým způsobem byla osoba usmrcena. Kriminalisté vědí pouze to, že se jednalo o muže. Nyní bude potřeba provést analýzu DNA, což nějaký čas potrvá,“ uvedla mluvčí ostravské Severomoravské krajské policejní správy Soňa Štětínská.

Jak dodala, policisté stále na případu intenzivně pracují, vyhodnocují získané informace a pátrají také v databázi pohřešovaných osob. Policie zároveň uvítá pomoc veřejnosti.

„Policisté žádají občany, kteří viděli v době od 1. do 4. srpna v polním prostoru u obce Branná požár větší intenzity, aby je kontaktovali. Kriminalisté dále uvítají jakoukoliv informaci o pohybu či průjezdu vozidla značky Ford Galaxy nebo osádce automobilu,“ vyzvala mluvčí policie.

Policisté rovněž upozorňují, že si občané mohli v uvedené době všimnout podezřelé osoby, která se v okolí pohybovala.

„Mohla být třeba cítit benzínem, stopovat, nastupovat do autobusu nebo vlaku. Důležité pro vyšetřování by mohli být i informace o případném neznámém vozidle, které se v polích zdržovalo nebo odjíždělo,“ dodala Soňa Štětínská.

Ohořelého vozu v remízku na pozemku zemědělské farmy si zcela náhodou všiml traktorista, který pracoval na přilehlém poli. Teprve při bližším prozkoumání se ukázalo, že na zadním sedadle se nachází ohořelé torzo lidského těla.

Policisté se přiklánějí k verzi, že muž zemřel násilnou smrtí, v Branné se pak pachatel těla, které přivezl v odcizeném voze, jen zbavil.