Přepadený muž přijel v neděli večer automobilem na telefonicky předem smluvenou obchodní schůzku a zaparkoval na odstavné ploše nedaleko vjezdu na pole u Bystrovan na Olomoucku. Dva muži, kteří na jednání za ním přijeli, jej ale po krátkém rozhovoru fyzicky napadli.

„Bili jej do obličeje a do hlavy. Napadený pak upadnul na zem, oba násilníci s útokem ale nepřestali a dál jej tloukli,“ popsala útok mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová.

Potom se muži snažili přetáhnout přes hlavu pytel. To se lupičům nakonec nepodařilo, protože napadený se bránil a volal o pomoc.

„Jeden z násilníků jej navíc začal ohrožovat nožem a naznačoval, že ležícího muže bodne do břicha. Při tom požadovali, aby jim vydal klíče od svého automobilu,“ doplnila úpolicejní mluvčí.

Přepadeného pak prohledali a sebrali mu z kapsy klíče od Škody Fabie, kterým nakonec jeden z lupičů odjel. Druhý utekl po svých.

Zraněného muže pak museli ošetřit lékaři na traumatologickém oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci. V uloupeném vozidle měl majitel v tu chvíli peněženku s pěti tisíci korunami, osobní doklady, mobilní telefon a různé počítačové komponenty.

„Kriminalisté začali ihned po obou podezřelých i uloupeném automobilu pátrat. A podařilo se jim oba muže dopadnout. Jednoho z nich policisté zadrželi v kradeném vozidle při silniční kontrole v Bílovci, druhý muž byl zadržen přímo v Olomouci,“ informovala Dolejšová.

V této době jsou oba dopadení muži ve věku 29 a 30 let zadrženi v policejních celách a policisté proti nim již zahájili trestní stíhání pro podezření z loupeže. Pokud je soud uzná vinnými, hrozí trest vězení až na deset let.

„Motivem jejich útoku byly pravděpodobně nevyjasněné finanční závazky. Na případu kriminalisté dále pracují,“ uzavřela mluvčí.