Prvního znásilnění se muž dopustil v polovině října minulého roku. Zákeřně zezadu překvapil dívku vracející se v noci z diskotéky, zatáhl jí na odlehlé místo a tam znásilnil. Stejný čin zopakoval v prosinci. Další dívku pak přepadl před měsícem. To ale policistům svitla naděje, díky dobré paměti poslední oběti se totiž podařilo sestavit věrný identikit pachatele.

„Portrét byl mimořádně věrný, což není příliš obvyklé. Předchozí dvě oběti bohužel nebyly pachatele schopné popsat,“ řekl ředitel šumperské policie Josef Drábek. Násilníka se pak podařilo usvědčit na základě biologických stop.

Nyní kriminalisté prověřují, zda muž nemá na svědomí také neobjasněná znásilnění z minulých let na Šumpersku i v ostatních regionech. Recidivistovi hrozí pobyt za mřížemi na dva až osm let, vzhledem k jeho kriminální minulosti je pravděpodobné, že se soud přikloní k vyšší sazbě.

„Pachatel je navíc v současné době v podmínečném výkonu trestu za výtržnictví a omezování osobní svobody. Jednoznačně se jedná o muže násilnické povahy,“ řekl komisař šumperské policie Petr Kolář.