„Vzhledem k tomu, že kriminalisté neměli v případu žádné pochybnosti a nasbírali dostatek důkazů, podali na obvodní státní zastupitelství pro Prahu 10 návrh na obžalobu tří mužů ve věku od 18 do 21 let pro trestné činy ublížení na zdraví, výtržnictví a hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny. Nyní bude na státním zástupci, jestli obžalobu podá,“ informoval Deník Jan Daněk, mluvčí pražského krajského policejního ředitelství.

Šestatřicetiletého muže původem z Afriky, který žije v Praze, napadli 4.listopadu mezi zastávkami I. P. Pavlova a Náměstí Míru.

Házeli po něm citrony

Nejprve ho uráželi, házeli po něm citrony a poté muže ztloukli pěstmi a když jej svalili na zem, ještě do něj kopali. Napadený skončil v nemocnici.

Olomoucký klub se od útočníků distancoval a zdůraznil, že takoví jedinci nejsou na stadionu vítáni.

„Takové jednání ostře odsuzujeme! Jedince, kteří se toho dopustili, nepovažujeme za příznivce SK Sigma Olomouc, nejsou na našem stadionu vítáni! Kdo se takto chová, není fanoušek SK Sigma!“ vzkázala Sigma prostřednictvím mluvčího Petra Pelíška s tím, že ve spolupráci s policií přistoupí klub k opatření, aby se útočníci na zápasy Sigmy nepodívali.