Poškození auta a lup za celkem deset tisíc má na kontě zatím neznámý zloděj. Někdy v době z pondělí na úterý si vytipoval Audi zaparkované v Zeyerově ulici v Olomouci.

„Rozbil na vozidle okno pátých dveří zavazadlového prostoru, odkud odcizil kufr s oděvními svršky," upřesnila mluvčí krajských policistů Irena Urbánková.

Za svůj čin může skončit až na dva roky za mřížemi.

V druhém případě šlo o Škodu Octavii, která stála v Droždíně.

„Neznámý pachatel na voze udělal škrábance, a to nejen na levém předním blatníku, levých předních dveřích a levých i pravých zadních dveřích, ale také pravém i levém zadním blatníku," konkretizovala Irena Urbánková.

Škody v tomto případě policisté vyčíslili na deset tisíc.

Další dvě auta, Peugeota a Toyotu Corollu, si vzal do parády vandal ve Střelicích. Jeden vůz přišel o zpětné zrcátko a stěrač a skončil s poškozenou plastovou manžetou chránící kapotu. Druhý automobil už nemá ani jedno zrcátko a postrádá přední značku.

„Celková hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 13 500 korun," oznámila mluvčí. 

Zloděj "kutil" šel po nářadí

Šternberk – Bez nářadí skončil majitel truhlářské dílny ve Šternberku. Zloděj se dovnitř dostal někdy v době od 25. do 29. prosince.

Sebral vybavení za celkem 60 tisíc korun.

„Jednalo se o okružní pilu a zkracovací pilu, kompresor, elektrickou protahovačku, sadu nástavců na elektrickou ruční frézu, elektrickou pásovou, elektrickou excentrickou a elektrickou stojanovou kotoučovou brusku," jmenovala policejní mluvčí Irena Urbánková a dodala, že pachatel poškodil věci za další tisícikorunu.

Pokud policie zloděje-kutila dopadne, může mu soud vyměřit až pětileté vězení.