První přepadení seniorky se odehrálo úterý 16. září dopoledne před domem v Kmochově ulici.

„Kolem třičtvrtě před vchodem do domu číslo 32 v ulici Kmochova náhle zezadu někdo povalil na zem čtyřiaosmdesátiletou ženu. Paní upadla na chodník a pocítila bolest v levém boku. Útočník jí z levé ruky vytrhl dámskou černou kabelku, ve které měla doklady, peněženku, deštník a další osobní věci,“ popsala olomoucká policejní mluvčí marta Vlachová.

Napadená žena prchajícího útočníka zahlédla zezadu.

Podle ní to byl muž vysoký 170–175 cm, ve věku kolem 30 let, pravděpodobně v šusťákové bundě. Utíkal k rohu bloku domu č. 32 a dále směrem ke křižovatce. Na hlavě měl kšiltovku tmavé barvy.

„Ženě pomohl na nohy nějaký pán středních let, který ji zajistil židli na sednutí, přivolal policii a sanitku, která ji se zraněním převezla do fakultní nemocnice, a odešel,“ uvedla mluvčí.

„Policie tímto žádá ochotného muže, který jako první napadené ženě pomohl, aby ji kontaktoval na lince 158. Případně i další svědky přepadení, kteří dosud nebyli vyslechnuti, aby kontaktovali Policii ČR,“ vyzvala.

U parku útočil mladík menší postavy

Druhý útok se stal v sobotu 20. září večer v Čechových sadech.

„Kolem tři čtvrtě na devět večer šla dvaasedmdesátiletá žena s osmdesátiletým mužem přes Čechovy sady směrem na ulici Krapkova v Olomouci. Když byli někde mezi domy číslo 24 a 26 v ulici Krapkova, snažila se žena uhnout osobě, která šla za nimi. Náhle jí někdo skočil na záda a srazil ji k zemi. Paní s sebou strhla i partnera a spadla na koleno a na břicho,“ uvedla Vlachová.

„Pachatel se snažil zmocnit tašky, kterou žena měla na pravém rameni. Po krátkém přetahování se mu podařilo tašky zmocnit a utekl směrem do parku. Naštěstí tentokrát ke zranění nedošlo,“ pokračovala.

Útočníkem měl být muž mezi 160 až 170 cm, ve věku kolem 15-18 let. Na sobě měl tmavou bundu a tmavé kalhoty.

„Opět žádáme případné svědky, aby pomohli policii v objasnění tohoto přepadení,“ uvedla policejní mluvčí.