„Při domovní prohlídce a prohlídce osobního auta kriminalisté zajistili věci, které souvisejí s nelegální distribucí a výrobou psychotropních látek, několik desítek gramů krystalické látky, obsahující metamfetamin a také více než dvě stě tisíc korun české i zahraniční měny,“ sdělila krajská policejní mluvčí Irena Urbánková a doplnila, že věci, související s nelegální výrobou a distribucí drog budou zaslány na odborné pracoviště k provedení expertiz.

Podle kriminalistů měl pětatřicetiletý muž nejméně od května roku 2017 na dvou místech na Olomoucku, jednalo se o rodinné domy, vyrobit přesně nezjištěné množství psychotropní látky metamfetamin, takzvaný pervitin, a to jak z části pro vlastní potřebu, tak i pro další distribuci.

Sám drogy i užíval

„Od února 2016 měl pak na Uničovsku distribuovat pervitin dalším osobám, a to v různých dávkách a množství a takto si obstarávat finanční prostředky. Mezi jeho zájemce patřili muži i ženy ve věku od osmnácti do dvaatřiceti let z Olomoucka. Rovněž i on je uživatelem drog. V minulosti byl opakovaně za obdobnou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán,“ uvedla mluvčí.

Koncem minulého týdne muži kriminalisté sdělili obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

„Kriminalisté dali podnět státnímu zástupci na vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl soudem akceptován. Trestní stíhání obviněného je vedeno vazebně,“ doplnil Irena Urbánková.