Krajským policistům pomáhali udržovat veřejný pořádek ve městě i řídit dopravu kolegové z Moravskoslezského, Jihomoravského, Zlínského, Pardubického kraje a z Prahy.

V souvislosti se zápasem řešili napadení rozhodčího, loupež a čtyři přestupky.

„Během opatření byl zadržen osmadvacetiletý muž z Opavska, který po skončení fotbalového utkání u Androva stadionu fyzicky napadl devětadvacetiletého muže ze Strakonicka. Útočník po napadení odcizil poškozenému červenobílou šálu,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Pachatel může skončit ve vězení až na deset let. Příznivci Baníku neunesli prohru svého týmu a při odchodu ze stadionu napadli videorozhodčího Petra Antoníčka, kterému nejdříve nadávali, potom jej povalili na zem a udeřili pěstí do hlavy.

Agresory rozehnali členové pořadatelské služby se strážníky městské policie, zadržet je se jim ale nepovedlo. Rozhodčí je v pořádku, případ vyšetřuje policie.

Fanoušci se dopustili dalších čtyř přestupků, dva z nich vyřešili policisté příkazem na místě. „Jednalo se o neuposlechnutí výzvy, zahalování obličeje, prokazování se neplatným občanským průkazem a přestupek proti občanskému soužití,“ upřesnil Hejtman.

Většina fanoušků přicestovala do Olomouce speciálně vypraveným vlakem a na stadion se přesunula pod dozorem těžkooděnců, psovodů či policejního vrtulníku. Kvůli pochodu musel být postupně zastaven provoz v Masarykově třídě, u Žižkova náměstí, v ulicích Jiřího z Poděbrad, Dobrovského a Na Střelnici.

Zápas vyhrála Slavia Praha 2:0 a po 77 letech slaví takzvaný double, tedy vítězství v tuzemské lize i poháru.