Muž, kterého pobodali je ve stabilizovaném stavu ve fakultní nemocnici.

Bližší informace k případu zatím policie odmítla zveřejnit.

Událost se stala v Olomouci, v sobotu 5. dubna v noci.

„Mladíci v jednom z bytů napadli noži devětadvacetiletého muže a způsobili mu život ohrožující bodná zranění," potvrdila policejní mluvčí Irena Urbánková.

Napadený pak byl ve vážném stavu hospitalizován ve fakultní nemocnici v Olomouci.

„Muž byl přivezený na urgentní příjem s bodným poraněním v oblasti břicha a pravého stehna. Lékaři jej ihned operovali, protože tato zranění jej ohrožovala na životě. Poté byl na jednotce intenzivní péče a v současné době je na standardním oddělení a jeho stav se postupně zlepšuje. Je stabilizovaný, při vědomí," sdělil mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Egon Havrlant.

Policisté oba útočníky zadrželi ještě téhož dne a umístili je do policejních cel.

„Policejním orgánem byl dán podnět k vydání návrhu na vzetí obviněných do vazby, který byl akceptován a oba obvinění byli v pondělí eskortování do vazební věznice v Olomouci," doplnila policejní mluvčí s tím, že kriminalisté se případem dále zabývají.

Mladíci jsou obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu, spáchaného formou spolupachatelství a trestného činu porušování domovní svobody. V případě prokázání viny a odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od deseti do osmnácti let.