V úterý u Krajského soudu v Olomouci vypovídal muž středního věku, který pro Zuzanu Chrenčíkovou obžalovanou z rozsáhlých podvodů v minulosti pracoval jako řidič. Nejdříve si ho přes dispečink pravidelně objednávala u olomoucké taxislužby, kde byl brigádně zaměstnán. Později mu nabídla, aby pro ni pracoval jako její osobní řidič.

„Nastoupil jsem k ní v březnu loňského roku. Po třech měsících jsem přešel do její nové firmy, ta ale fungovala jen další tři měsíce, od září byla v likvidaci. Vozil jsem ji v automobilech AUDI Q5 a AUDI A7, oba měla z půjčovny," vzpomněl u soudu Olomoučan.

Ani on nejspíš nikdy nepochyboval o tom, že pracuje pro významnou mezinárodní právničku, která má kontakty po celém světě. Věřil tomu, že žena obchoduje s ropou a má patent a také firmu na výrobu omlazujících kosmetických přípravků.

„Vozil jsem ji i její společníky po celé republice. Převážel jsem pro ně hotové peníze v korunách i v cizích měnách a měnil je ve směnárnách. Na její žádost jsem také vkládal hotovost na různé účty v bankách," popisoval svoje další aktivity bývalý osobní řidič Chrenčíkové.

SOUVISEJÍCÍ: Vydávala se za právničku Abramoviče a oškubala důveřivce. Teď ji soudí

Odročeno na říjen

Protože se k soudu nedostavili někteří klíčoví svědci, bylo hlavní líčení odročeno na polovinu října.

Jednapadesátiletá Zuzana Chrenčíková je obžalována z rozsáhlých podvodů, kterých se měla dopouštět v době od listopadu 2010 do dubna 2012. Žena se vydávala za právničku, která obchoduje s ropou, investuje na londýnské burze a vlastní firmu na výrobu omlazovaných kosmetických přípravků.

Pod smyšlenými záminkami financování různých obchodů, placení cla za dovoz ropy do České republiky či úhrady luxusního ubytování pro zahraniční aristokratky si od důvěřivých lékařů, inženýrů a podnikatelů půjčovala statisícové částky. Peníze vylákala ze svých vysokoškolsky vzdělaných milenců, jejich příbuzných a známých z Olomouce, Přerova, Prostějova či Prahy.

Statisícové částky jim ale nevracela. Platila si z nich půjčovné luxusních automobilů, pronájmy bytů a hotelových pokojů, značkové oblečení a zahraniční dovolené. Některým známým slibovala zhodnocení úspor na londýnské burze a při obchodech s ropou. Věřitele připravila o šest milionů korun, další čtyři miliony jí příbuzná jednoho z exmilenců naštěstí na poslední chvíli nepředala.