Neznámý muž ženě zavolal a nabídl ji investování do akcií společnosti ČEZ. Žena souhlasila a podle pokynu volajícího si do notebooku nainstalovala aplikaci pro vzdálenou podporu AnyDesk.

„Poté se přihlásila do internetového bankovnictví, které následně podvodník ovládl. Ženě do něj zablokoval přístup a požádal o úvěr ve výši 650 tisíc korun. Oznamovatelka podání žádosti viděla a prosila muže do telefonu, aby žádný úvěr nebral. Muž se však začal ženě vysmívat a řekl jí, že teď bude bance platit řadu let tisíce korun měsíčně,“ sdělil policejní mluvčí Libor Hejtman.

Bitcoinmat s varovnými letáky policie. Ilustrační foto
Náhodný kolemjdoucí zachránil ženě tři sta tisíc. Naletěla podvodníkům

Podvodník měl navíc ke své oběti nevkusné narážky a spustil jí na monitoru pornografické video. „Žena pochopila, že se stala obětí podvodu a začala panikařit. To uslyšel její syn, který přiběhl a notebook okamžitě vypnul. Žena potom událost ohlásila na policii,“ dodal mluvčí policie.

Vše dopadlo naštěstí dobře. Z banky se žena dozvěděla, že podaná žádost o úvěr byla zamítnuta a z jejího účtu neodešly žádné peníze. Pachateli hrozí za trestný čin podvod trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.