Senior šel k lékaři a cestou u něj zastavilo auto, ve kterém seděl muž a žena.

„Muž se zeptal seniora na cestu do nemocnice a protože údajně nemohou trefit, vyzval jej, aby přistoupil k nim do vozu s tím, že jej zavezou k lékaři,“ informovala policejní mluvčí Marta Hanzlová.

Pán nastoupil do auta, popsal cestu do nemocnice a řidič jej zavezl k lékaři. Když pak vycházel z ordinace, s údivem zjistil, že automobil na něj stále čeká.

„Pár zavezl muže domů a vnutil se mu do bytu pod záminkou, že se potřebují napít vody,“ uvedla Hanzlová. V bytě muži pověděli, že jsou zaměstnanci jisté firmy a do nemocnice jeli navštívit kolegu, který má jít na operaci.

Muž údajně s někým telefonoval a řešil peníze, které je potřeba k operaci. Poté se obrátil o pomoc na seniora, zda nemá nějaké peníze, že potřebují půjčit alespoň padesát tisíc korun.

„Ten řekl, že u sebe žádné peníze nemá, ale že má vše na účtu. Podvodníci jej tedy zavezli ke dvěma bankomatům, ze kterých pán vybral patnáct tisíc korun. Doma ale zjistil, že mu nezvaní návštěvníci ukradli mobilní telefon,“ řekla mluvčí.

Policisté tedy apelují zejména na starší občany, aby nevěřili neznámým lidem. Pod jakoukoli záminkou totiž dokáží získat i jejich celoživotní úspory.

Poškozený muž předal kriminalistům popis podvodníků.

„Jeli v červeném třídveřovém autě značky Fiat. Muži mohlo být kolem padesáti let, byl tmavší pleti a vysoký kolem sto sedmdesáti centimetrů. Na sobě měl světlou košili, vestu a světlé kalhoty. Žena byla rovněž tmavší pleti, ve věku kolem padesáti let. Na sobě měla barevné šaty a zlaté sandály,“ uvedla Hanzlová.