Devadesátiletou důchodkyni oslovila v pondělí kolem poledne před domem neznámá žena s nabídkou prodeje deky. „Paní projevila zájem a neznámou ženu pozvala dovnitř. Za deku měla zaplatit tisíc korun. Přinesla tedy obálku s penězi a položila ji na postel. Neznámá žena ji v tomto okamžiku požádala o sklenici vody," popsala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Seniorka ji chtěla vyhovět a odešla z pokoje. Když se vrátila, byla žena pryč. „Až po jejím odchodu paní zjistila, že jí zmizela obálka s osmdesáti tisíci korunami," doplnila mluvčí.

Podle popisu byla podvodnice ve věku od 40 do 50 let, měla vyšší plnoštíhlou postavu a černé vlasy. Policisté ji hledají pro podezření z krádeže, za kterou pachatelce hrozí vzhledem k výši škody rok až pět let ve vězení.

RADA POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY

Policie ČR radí občanům, aby byli obezřetní při kontaktu s cizími lidmi, nikoho cizího si do bytu či domu nevpouštěli. Podvodníci využívají nejrůznější záminky a lsti, jak se dostat k vašim penězům. Chtějí vniknout do vašeho bytu či domu, a pokud z vás nevylákají peníze přímo, ovládají řadu způsobů, jak vás okrást. Zvoní-li opravář, pracovník úřadu či jiných služeb (odečet plynu apod.), nechte si předložit jeho služební průkaz nebo ještě lépe, zavolejte na úřad nebo instituci, na kterou se pracovník odvolává. V případě jakýchkoliv pochybností trvejte na tom, že o nabízenou službu nestojíte.