Přišly za ní ve čtvrtek odpoledne s penězi a s tím, že musí ještě vodoměr zkontrolovat.

V ruce držely pětitisícovku, kterou chtěly po staré ženě rozměnit. Tím definitivně upadla do léčky zlodějek.

„Seniorka odešla do pokoje, odkud peníze přinesla. V této chvíli ji jedna z nich zabavila s tím, že musí zkontrolovat vodovodní baterie v celém domě a druhá jí pravděpodobně v tomto okamžiku ukradla peníze," vylíčila celou situaci krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Krátce na to se po obou ženách, které se nejspíš vydávaly za pracovnice vodárenské společnosti, slehla zem.

A seniorka zjistila, že jí chybí 80 tisíc korun.

Policie po ženách pátrá a zveřejnila jejich popis.

„Jedna z nich byla ve věku kolem 40 let, silné postavy, snědší pleti. Vysoká byla mezi 165 až 168 centimetry. Měla kulatý obličej, velké tmavé oči. Vlasy měla tmavé, sčesané dozadu a vzadu pravděpodobně sepnuté. Na temeni hlavy tvořily štětku. Na sobě měla bílou prošívanou silonovou bundu pod pás a tmavomodré kalhoty. U sebe měla tmavou kabelku. Mluvila česky, bez přízvuku. Druhá byla o něco mladší, plnoštíhlá, stejně vysoká první žena. Na sobě měla bundu bílé barvy a kalhoty. Vlasy měla barvy špinavá blond, jevily se jako obarvené," shrnula Irena Urbánková, mluvčí policie.

Kriminalistům se podařilo opatřit podobiznu starší ženy.

Policie žádá veřejnost o pomoc. Pokud má někdo o případu nebo zlodějkám nějaké informace, ať se ozve na linku 158.

Jak se nestat obětí podvodu. Policie radí
:Nedůvěřujte neznámým lidem, nikoho cizího do bytu nevpouštějte.
:Nikdy hned neotevírejte dveře, nevíte-li, kdo je za nimi.
:Pořiďte si panoramatické kukátko, které vám umožní dobře si návštěvníka prohlédnout. Instalujte si na dveře bezpečnostní řetízek, který udrží dveře jen pootevřené, a tak můžete některé věci vyřídit bezpečněji.
:Zvoní-li opravář, pracovník úřadu či jiných služeb (odečet plynu apod.), nechte si předložit jeho služební průkaz nebo ještě lépe, zavolejte na úřad nebo instituci, na kterou se pracovník odvolává. V případě jakýchkoliv pochybností trvejte na tom, že o nabízenou službu nestojíte.
:Nepodléhejte lákavé vidině snadného zbohatnutí. Podomní nabídky výher v loterii nebo výhodných koupí odmítejte – v naprosté většině jde o podvod.
 (zdroj: Policie ČR)