Neštěstí se stalo v noci ze soboty na neděli kolem druhé hodiny ráno.

Co přesně se stalo před nehodou, při které se řidička Daewoo Matiz jedoucí od Tovačova i přes snahu nevyhnula tragickému střetu, zatím není vůbec jasné.

Vyšetřovatelé se nyní obracejí na případné svědky, aby pomohli objasnit, co vlastně mladý muž na silnici dělal a jak se tam ocitnul.

Možnost, že Josef Březina, ležel přímo na komunikaci, policejní mluvčí Marie Štrbáková nevyvrátila. Uvedla pouze, že policisté věc dále šetří.

Deníku se ale podařilo získat vyjádření blízkého přítele zesnulého muže, který se domnívá, že nehodě předcházela jiná důležitá okolnost.

„Josef tam údajně měl jet na kole. To se ale na místě nenašlo a objevil ho až za pár dní strážník, a to s odřezaným zámkem,“ řekl muž, jehož jméno redakce zná, ale na jeho přání ho nebude zveřejňovat.

Tento blízký známý zesnulého se domnívá, že ještě před nehodou se Josef Březina mohl stát obětí jiného trestného činu. Konkrétně toho, že mladého muže někdo okradl a zbil.

„Zaráží nás také to, že mu chyběla spousta věcí, které měl mít u sebe. Především náramek z chirurgické oceli s nápisem Police a s věnováním od jeho přítelkyně Moniky, který měl mít na ruce,“ pokračoval muž.

Po značkovém náramku s magnetickým uzavíráním, případně dalších stopách, pátral spolu s přítelkyní svého mrtvého kamaráda během středy přímo na místě, kde se nehoda stala.

Jménem rodiny požádal zároveň všechny, kteří by snad náramek zesnulého našli, aby ho předali policii.

„Jestli se tam potom potácel nebo nemohl vůbec vstát, to je možné,“ vylíčil svoji verzi blízký známý oběti.

Policie hledá svědky

Josef Březina, který tragicky zemřel na silnici u Dubu nad Moravou. Zdroj: Policie ČR

Policisté na případu intenzivně pracují a o pomoc žádají všechny, kteří by mohli pomoci vysvětlit, co nehodě předcházelo.

„Vzhledem k řádnému objasnění této nešťastné události se policisté obrací s prosbou o pomoc na případné svědky, kteří by mohli podat informace o pohybu oběti dopravní nehody panu Josefu Březinovi, narozeném dne 12. prosince 1986, s trvalým pobytem v obci Tovačov, v nočních hodinách ze soboty 3. září na neděli 4. září,“ uvedla mluvčí policie Štrbáková.

Tyto informace mohou lidé sdělit na čísle 974 766 465, na lince 158 nebo osobně na dopravním inspektorátu na adrese Kosmonautů 10, Olomouc.