Spory mezi Evou S. a jejím druhem Jiřím S., kterého podle svého přiznání bodla nožem, vyvolávaly nejspíš její avantýry s muži na ubytovně. Ty v pondělí potvrdil jejich společný kamarád.

Ženě hrozí za vraždu osmnáctileté vězení.

Soud se protahuje, protože svědci vypovídat nechodí.

Bil mě, dusil mě

Soužití partnerů na pokoji v prvním patře ubytovny, kde žili asi tři roky, neprobíhalo zrovna idylicky. Již začátkem ledna, kdy začal soud případ projednávat, to řekla sama obžalovaná Eva S.

„Měli jsme rozepře. Často mě bil a několikrát mě dusil," popisovala a ukazovala na jizvy na krku po rdoušení.

Podle dvojice svědků, kteří a nimi bydleli na ubytovně, docházelo mezi dvojicí často k slovním, ale i fyzickým potyčkám.

„Kolikrát přišla, stěžovala si, že ji bil," uvedla u výpovědi žena.Eva Slováková ze Šumperska u Krajského soudu v Olomouci, kde čelí obvinění z vraždy partnera.

Její přítel, který několikrát zopakoval, že celou událost těžce nese, což doplnil slzami, si všiml na Evě S. modřin.

„Občas od něho utekla, pak se zase vrátila. Někdy se neshodli, byla nějaká ta rvačka," zaznělo.

Soudní znalec psycholog však již dříve uvedl, že Eva S. mnohdy vystupovala v konfliktech ne jako oběť, ale agresor, který útok vyprovokoval.

Opilý svědek jmenoval milence

Když se pak soudce Aleš Vašků ptal na možné příčiny neshod, svědek, který přišel k soudu nejspíš podnapilý, zmínil, že mohlo jít o nevěry.

Po svolení obžalované kamarádky začal její údajné milence jmenovat.

„Ale rezolutně popírám, že bych s ní já měl sexuální styk," dodal.

Podle Evy S. však za hádkou, kterou loni 11. srpna v noci ukončila bodnutím svého přítele do srdce, nestály její možné milostné pletky.

Muž se prý rozčílil, že mu ukradla víno a chtěl celou věc ohlásit. Nakonec ji údajně napadl.

Řval, že mě udusí. Bodla jsem ho

„Řval, že mě udusí, že se na takovou svini dívat nebude. Vzala jsem nůž a bodla jsem ho," přiznala při prvním líčení šestačtyřicetiletá obžalovaná tichým hlasem.

Jiří S. pak podle ní zůstal nehybně ležet na posteli.

„Myslela jsem, že si dělá srandu. A tak jsem ho sundala na zem. Uviděla jsem krev, flek jsem polila saponátem. Nebylo to naše prádlo. Vím, že se to špatně pere," líčila dál.

"Chlastali" prý oba dva

O tom, že Eva S. i její partner často popíjeli alkohol, jejich známí hovořili. V osudný den s párem, který se k soudu v pondělí dostavil, měla víno.

„Chlastali oba dva. On byl svým způsobem normální kluk, akorát že chlastal, ale zase makal," hodnotil muž.

Alkoholismus u obžalované diagnostikoval i psychiatr a doporučil ústavní léčbu.

Soud bude ve výpovědích dalších lidí pokračovat 2. února. Věc už mohla být uzavřená, ale svědci se na svá předvolání k soudu nedostavují. Poslední dva tedy bude muset přivést policie.