„Prověřování případu nebylo ukončeno, nadále probíhá. Zatím nebyla obviněna žádná konkrétní osoba,“ sdělila policejní mluvčí Irena Urbánková.

Pátrání hned o prvním únorovém víkendu rozjel tým kriminalistů a na objasnění případu pracují od počátku intenzivně. Ujišťovali, že prověřují veškeré okolnosti a souvislosti.

„Žádné z nich nepodceňují. Prověřují kamerové záznamy, vyslýchají svědky,“ informovala tehdy olomoucká policejní mluvčí.

Právě s jedním kamerovým záznamem se policisté obrátili i na veřejnost. Nešlo o podezřelé, ale možná klíčové svědky incidentu.

Na nahrávce je pár, muž a žena, kteří 2. února kolem 22:40 hodin Smetanovými sady procházeli a pohybovali se nedaleko místa, kde mělo k útoku dojít. S párem detektivové hovořili. Svědci se sami přihlásili na policii. Na místě přepadení zajistila policie četné stopy.

Sedmnáctiletý mladík utrpěl několik bodnořezných poranění. Policie pracuje s více verzemi, jak k napadení došlo. Jednou z nich je, že se mladík s útočníky znal a měl s nimi konflikt.

Podle matky, která se po útoku obrátila na Olomoucký deník, viděl tváře útočníků poprvé. Měli být dva a nemluvili dobře česky.

„Již se nebudu vyjadřovat,“ sdělila ve středu.