Policisté intenzivně hledají svědky útoky, kteří se v sobotu 2. února kolem třičtvrtě na jedenáct v noci pohybovali v okolí místa incidentu. 

Kriminalistům se podařilo zajistit kamerové záznamy, na kterých je zachycen pár -  muž a žena, kteří tu noc kolem 22:40 hodin Smetanovými sady procházeli a pohybovali se nedaleko místa, kde mělo k útoku dojít.

"Pro policii mohou být velmi důležitými svědky tohoto zvlášť závažného trestného činu. Nedaleko kašny, poblíž hudebního altánku, se měly také pohybovat dvě osoby, které měly venčit své psy. I oni mohou být pro policii velmi důležitými svědky," informova policejní mluvčí Irena Urbánková.

Pokud by někdo dvojici na videozáznamu poznal, nebo by mohl pomoci s jejich nalezením, ať kontaktuje kriminalisty územního odboru Olomouc.

"Buď osobně na adrese Žižkovo náměstí 4, nebo telefonicky na čísle 974 766 474, prostřednictvím kterékoliv policejní služebny, případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158. Muže a ženu, kteří jsou zachyceni na kamerovém záznamu a také osoby, které venčily své psy, žádáme, aby se se svým svědectvím rovněž přihlásili na uvedených kontaktech," uvedla mluvčí policie.

Útok cizinců se nepotvrdil

Kriminalisté stále pracují s několika vyšetřovacími verzemi. Původní informace, že mladíka napadla skupina cizinců z rasových pohnutek, se podle nich nepotvrdila. 

"Dosavadním šetřením nebylo potvrzeno, že šlo o útok cizích státních příslušníků. Kriminalisté činí veškeré kroky k řádnému objasnění tohoto závažného trestného činu," sdělila mluvčí Urbánková.

Jednou z verzí je i to, že se mladík s útočníky dostal do konfliktu už dříve před útokem.

„Můžeme uklidnit veřejnost, že ve městě se rozhodně nepohybuje žádná skupina agresorů, která by napadala náhodné kolemjdoucí,“ ujistil několik dní po útoku Olomoučany náměstek ředitele pro službu kriminální policie a vyšetřování Radovan Vojta.

17letého mladíka z Olomouce v noci v sobotu 2. února napadl a pobodal neznámý útočník ve Smetanových sadech. Utrpěl několik bodnořezných poranění.

Záchranka mladíka převezla do Fakultní nemocnice Olomouc. Z té byl po víkendu propuštěný. (kof, mak, tau)