Podle policistů, kteří případ vyšetřovali, měla osobní problémy a tímto činem na ně chtěla upozornit.

„Dívka se přiznala, že si zranění způsobila sama. Koupila si kapesní nožík a sama se bodla," sdělila policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Případ se stal v pátek 22. března před třetí hodinou odpoledne, pár metrů od mateřské školky Michalské stromořadí.

Dívka skončila s bodným poradněním břicha v nemocnici, po ošetření policistům dokonce detailně popsala i „pachatele", kteří jí zranění měli způsobit.

Tvrdila, že ji dva muži požádali o peníze a když odmítla, jeden ji se slovy "To máš smůlu" měl bodnout do břicha. 

„Bezprostředně po nahlášení této události se rozběhla široká pátrací akce do které bylo zapojeno několik desítek policistů různých specializací. Jelikož se jednalo o velmi závažné oznámení bylo na počátku vytyčeno několik vyšetřovacích verzí. Postupem času jsme je doplňovali a došli k závěru, že se případ stal trochu jinak než dívka uvedla," popsal Jiří Musil, zástupce vedoucího policejního územního odboru Olomouc. 

Dívka se totiž nakonec přiznala, že si zranění způsobila sama. Poranila se kapesním nožem, který pak odhodila do Mlýnského potoka.

„Sdělila nám okolnosti, které ji k činu motivovaly, řešila tím nějakou svou osobní těžkou situaci," uvedl kriminalista.

Zda mladé ženě hrozí za falešnou výpověď nějaký postih, není zatím jasné.

„Případný právní postih zvažujeme. Maximálně jí hrozí nějaké přestupkové řízení podle zákona o přestupcích, že uvedla v omyl orgány státní správy. Přesně teď ale neřeknu, jak se případem budeme dál zabývat," doplnil Musil.

SOUVISEJÍCÍ: Útok v parku: dívku prý bodli, protože nedostali peníze na cigarety