Útok se odehrál 18. dubna po jedenácté v noci před bočním vchodem do vestibulu olomouckého nádraží. Násilník tam zaútočil na pětačtyřicetiletého muže, ktërý seděl na lavičce.

Bez zjevného důvodu jej bodl do břicha a do oblasti pod levou paží. Pachatel po útoku z místa utekl směrem k supermarketu Senimu. Muž, který silně krvácel byl na místě ošetřen lékařem olomoucké záchranky, potom jej převezli do fakultní nemocnice, kde se podrobil operaci.

SOUVISEJÍCÍ: Násilník u nádraží pobodal muže. Hledá ho policie

"Kriminalisté začali po podezřelém pátrat a na základě operativních poznatků a svědeckých výpovědí se jim podařilo podezřelého ustanovit a poté zadržet. Obviněný muž, který již má za sebou bohatou trestní minulost násilného charakteru je nyní v policejní cele, kriminalisté podali podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby," uvedla olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

"Policejní komisař zahájil v těchto dnech proti zadrženému muži trestní stíhání pro podezření z ublížení na zdraví ve stadiu pokusu. Za to mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let," doplnila mluvčí.