Kolo našly pátrací týmy před třetí hodinou odpoledne zamčené ve stojanu u vlakové zastávky ve Střeni.

Manžel hledané ženy jej identifikoval jako její.

"Policie stále pracuje se všemi verzemi jejího zmizení. Není vyloučeno, že žena mohla odjet vlakem neznámo kam," informovala ve čtvrtek ve tři odpoledne policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Dostala výpověď?

Jednou ze spekulací provázející zmizení matky dvou dětí je i její údajná výpověď z práce. Tu měla podle manžela pohřešované dostat právě v pondělí.

Vedoucí štěpánovské prodejny Hruška však rezolutně popírá, že by Navrátilové, která tam pracovala jako prodavačka, výpověď dala.

"V úterý ale vedoucí říkala něco jiného. Možná se zalekla, že si teď všichni budou myslet, že utekla kvůli ní. Já bych jí to ale za vinu nedával," řekl Navrátil.

Policisté, vojáci a strážníci štěpánovské obecní policie prohledávali od rána okolí Chomoutovských jezer, přilehlé lesy a křoviny, přibližně do vzdálenosti 30 kilometrů od bydliště Pavly Navrátilové ve Štěpánově.

Policisté využili i nabídky kynologa z Dlouhé Loučky u Uničova, který cvičí psí plemeno bloodhound speciálně pro pátrání na velkých plochách.

Ten po půl jedenácté dorazil do Štěpánova a do pátrání nasadil dva psy.

Pavla Navrátilová odešla v pondělí v podvečer z prodejny potravin Hruška, kde pracuje jako prodavačka. Do svého domova ve Štěpánově, kde žije s manželem a dvěma dcerami, však již nedorazila.

Mobil zůstal v práci

Mobilní telefon nemá u sebe, našli jej pod židlí v šatně v práci, kde se převlékala.

Stříbrné dámské kolo, které měla s sebou, se našlo zamčené na nádraží ve Střeni až čtvrtý den po jejím zmizení.

Policisté po ztracené ženě pátrali celou noc z pondělí na úterý, v úterý pak pročesávali Štěpánov a okolí.

„Nasazena byla přibližně dvacítka policistů, která prohledávala prostor dvacet krát dvacet kilometrů. Ve středu jsme se zaměřili na známé a příbuzné, kteří by mohli mít nějaké informace. Prověřujeme všechny možnosti a zatím se k žádné nepřikláníme,“ sdělila ve středu odpoledne olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

„Doufáme, že to všechno dobře dopadne. Rodina paní Navrátilové je spořádaná a bezproblémová. V obci je velmi známa, zapojuje se do veřejného života,“ uvedl ve středu starosta Štěpánova Jiří Běhal.

Pohřešovaná Pavla Navrátilová

Pavla Navrátilová, která bude mít v pátek 38 let, má trvalé bydliště má v Nádražní ulici ve Štěpánově. Je 177 centimetrů vysoká, střední postavy, má blond, krátké, rovné vlasy a zelené oči.

Při odchodu na sobě měla modré rifle, červenou zimní bundu s bílými svislými pruhy po stranách a zapínáním na zip, hnědé sportovní boty a modré pletené rukavice. Vedla nebo jela na stříbrném dámském kole.

„Prosíme občany, kteří pohřešovanou ženu někde viděli nebo ví, kde se zdržuje, aby ihned kontaktovali nejbližší služebnu Policie ČR, nebo volali na linku 158. Vyzýváme také ženu, jestli se někde ukrývá, aby se přihlásila rodině nebo se dostavila na nejbližší policejní služebnu nebo zavolala na linku 158,“ vyzvala policejní mluvčí.