Při posledním z přepadení se v neděli večer pokusil maskovaný lupič vyloupit prodejnu potravin v Rooseveltově ulici, žádné peníze si však neodnesl. „Muž maskovaný šátkem a kapucí ohrožoval prodavačku nožem a požadoval peníze,“ řekla mluvčí policie Jitka Dolejšová.

Zaměstnankyně však před lupičem ustupovala a nechtěla mu hotovost dát. V tom okamžiku vyrušil násilníka zákazník, který náhle vstoupil do prodejny. „Pachatel pak bez peněz z obchodu utekl,“ doplnila Dolejšová.

Chtěla na něj pustit psa


Žádné peníze nezískal ani ozbrojený lupič v prodejně Tabák ve Štítného ulici v Olomouci. Prodavačka se totiž v sobotu ráno nedala zastrašit jeho výhrůžkami a donutila jej k útěku.

„Neznámý muž na ni mířil pistolí a požadoval peníze. Pracovnice mu ale řekla, že žádné nemá a nic mu nedá. Pachatel se k ní naklonil přes pult, ale žena jej odstrčila a řekla mu, ať vypadne, jinak že na něj pustí svého psa,“ vysvětlila Dolejšová.

Hůře skončilo čtvrteční přepadení prodejny v centru Olomouce. Kolem půl páté odpoledne si lupič s nožem vyhlédl obchod v Pekařské ulici. Nahnul se přes pult, ženu uchopil za vlasy a začal jí vyhrožovat, že pokud mu nevydá peníze, tak ji podřeže.

Prodavačce nezbylo, než otevřít zásuvku s hotovostí. Lupič ze šuplíku sebral plechovou pokladnu s penězi. To mu však nestačilo a požadoval další peníze. Žena mu sdělila, že už žádné nemá. Pachatel tedy vzal alespoň drobné mince z kelímku.

„Prodavačku pak tlakem ruky, kterou ji držel za vlasy, přinutil, aby si za pultem přidřepla. Výhrůžně ji pak upozornil, aby byla zticha, a opustil prodejnu,“ popsala přepadení Dolejšová. Ženu lupič naštěstí nezranil. Z obchodu si odnesl osm tisíc korun.

Vzal jí i svačinu


Ještě o den dříve se staly terčem přepadení dvě ženy, které během jedné hodiny nezávisle na sobě nutil k vydání peněz muž ozbrojený pistolí.

První obětí se stala sedmdesátiletá seniorka, která procházela ulicí Čajkovského. Lupič jí ve středu v šest ráno vyhrožoval pistolí a chtěl peníze. Následně jí z ruky vytrhl tašku se svačinou a utekl.

Přibližně o čtvrt hodiny později přepadl lupič také trafiku ve Stupkově ulici. Šestatřicetileté zaměstnankyni vyhrožoval zabitím a odnesl si 5500 korun. Olomoučtí kriminalisté po pachatelích pátrají.

Zda je mezi nimi nějaká spojitost, zatím není jasné. „Ani jednu z přepadených žen naštěstí násilníci nezranili. Vyšetřovatelé prověřují možnou souvislost mezi jednotlivými případy. Policie však ze strategických důvodů nepodává bližší informace,“ doplnila Dolejšová.