Jeseničtí kriminalisté nyní zjišťují, jak se incident odehrál.

Mladík tvrdí, že ho nožem napadl starší muž, ten se ale nařčení brání tím, že rány nezpůsobil úmyslně a pouze se bránil před agresivním psem.

„Incident mezi dvěma muži se odehrál v úterý 27. dubna okolo 9 hodiny ráno. Dvaasedmdesátiletý muž se měl jít na vycházku do lesa. Když procházel kolem krmelce v blízkosti zahrádkářské kolonie v Nerudově ulici, byl napaden psem – křížencem bulteriéra, německého ovčáka a staforda slyšícího na jméno Tyfus. Na svoji obranu si měl vytáhnout lovecký nůž o délce 14,5 cm,“ uvedl mluvčí šumperské policie Jiří Černěnko.

Pes u v době, kdy důchodce procházel kolem, pobíhal na volno. Jeho majitel totiž v krmelci spal. Teprve štěkot a křik muže mladíka vzbudil a tak se šel podívat, co se děje.

„Odtud se již výpovědi obou účastníků rozcházejí. Starší muž uvedl, že mladíka nechtěně pořezal, když se bránil útoku psa. Na druhou stranu mladík událost vylíčil jinak – starší muž jej měl nožem napadnout kvůli útoku psa,“ dodal Černěnko.

Nejedná se ovšem o jediný incident, týkající se zmíněného psa. Předešlý den totiž pokousal tři zákazníky jesenického supermarketu.

„Tuto věc šetří strážníci Městské policie Jeseník jako přestupek,“ konstatoval Černěnko.