Muž z Havířova, který je v podsvětí známý pod přezdívkou „Koblih“, pervitin vyráběl z volně dostupných léčiv a distribuoval přes dealery v olomouckém okrese. Policisté na jeho dopadení pracovali tři měsíce.

„Podezřelého muže se olomouckým kriminalistům společně s policisty zásahové jednotky Správy Severomoravského kraje Ostrava podařilo zadržet 24. února v noci a to přímo při výrobě drogy v zahradní chatce v Olomouci Holici. Tuto chatku si k uvedenému účelu pronajal. Společně s ním byla na místě zadržena ještě jedna osoba,“ informovala olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová..

Na místě kriminalisté zajistili kompletní varnu pervitinu a přibližně 40 gramů téměř hotové drogy a při prohlídce našlitaké plynovou pistoli.

„Současně kriminalisté společně se zákrokovou skupinou z Olomouce provedli domovní prohlídku v panelovém bytě na jednom olomouckém sídlišti, kde se muž z Havířova zdržoval. V tomto bytě zajistili 10 gramů pervitinu, 1,5 kg sušené rostlinné hmoty – marihuany, hašiš a další kompletní výrobnu pervitinu včetně chemikálií,“ uvedla Dolejšová.

Proti výrobci pervitinu z Havířova, který již byl v minulosti třikrát soudně trestán pro drogovou trestnou činnost, bylo zahájeno trestní stíhání pro trestný čin nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Muž je nyní ve vazbě a hrozí mu trest odnětí svobody na dva roky až deset let.

„Olomoučtí kriminalisté na případu dále pracují a nevylučují, že bude zahájeno trestní stíhání proti dalším osobám,“ doplnila policejní mluvčí. (kof)