Zadržený muž ze Šumperska po obvinění ze tří trestných činů putoval do vazby. Pachatel byl už v minulosti odsouzen pro trestné činy ublížení na zdraví a výtržnictví.

Vše se odehrálo v sobotu 1. října krátce po 3. hodině ráno v ulici Pasteurova, kde měl muž bezdůvodně mrštit po projíždějícím autě ze zhruba dvoumetrové vzdálenosti úlomek cihly o váze necelého jednoho kilogramu.

„Vhozená cihla zcela rozbila sklo levých zadních dveří auta a zasáhla uvnitř automobilu na zadním sedadle sedící spolujezdkyni. Ta utrpěla zranění horní končetiny,“ popisovala policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Tím ale neskončil. Obdobného útoku se záhy dočkalo i další projíždějící vozidlo, po kterém měl obviněný hodit úlomek betonové sutě o váze přes půl kilogramu.

„Podařilo se mu zasáhnout spodní část čelního skla auta, na kterém vznikly dvě praskliny. Během druhého útoku nedošlo ke zranění žádné osoby,“ líčila policejní mluvčí.

Policisté muže na místě krátce po činu zadrželi a po provedených úkonech umístili do policejní cely. Samotnému zadržení však předcházel jeho neúspěšný pokus o útěk. Policisté nakonec pachatele zpacifikovali za použití donucovacích prostředků.

„Zadržený se odmítl podrobit odborné dechové zkoušce a během střežení vystupňoval svoji agresivitu až tak, že měl plivnout do obličeje jednomu ze zasahujících policistů,“ uvedla mluvčí.

Kriminalisté obvinili 43letého muže ze zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a přečinů poškození cizí věci a výtržnictví.

„Kriminalisté dali podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soud akceptoval. Trestní stíhání probíhá vazebně,“ dodala policejní mluvčí.

Škoda na autech byla předběžně vyčíslena na 14 000 korun.

Pachatel byl v minulosti odsouzen pro trestné činy ublížení na zdraví a výtržnictví.