Policista byl nalezen oběšený začátkem února 2015 v Olomouci- Černovíře. Původně vše nasvědčovalo tomu, že jde o sebevraždu.

Podle soudu se ale jednalo o plánovanou vraždu.

„Soud vedl k závěru okruh nepřímých důkazů, protože žádný přímý důkaz k jednání obžalovaného nebyl. Ale ať z výpovědi svědků, nebo z listinných důkazů vyplynul jediný logický závěr, a to ten, který korespondoval s podanou obžalobou,“ uvedl předseda senátu Martin Lýsek.

Sebevražda vyloučena

Základním důkazem byla výpověď spoluobžalovaného Bajteka, který byl na místě činu. S jeho výpovědí v klíčových momentech ladily ostatní důkazy. Odpovídala okolnostem spáchání vraždy i dalších provedeným důkazům.

Případ byl původně vyšetřován jako sebevražda. Policistu tehdy vyšetřovala inspekce právě v souvislosti s jeho napojením na trestaného Hurinu.

Detektivové však později zjistili, že policistu měl přesvědčit jiný muž k tomu, aby spáchal demonstrativní sebevraždu. Ujišťoval, že se mu nemůže nic stát, protože mu okamžitě poskytnou pomoc. To se však nestalo a inspekcí prošetřovaného policisty se Hurina raději zbavil.

Sebevražda byla podle předsedy senátu vyloučena.

„Poškozený se sice nacházel v krizové situaci vyvolané předchozím jednáním a tím, že měl být prověřován pro jednání, které v minulosti spáchal s Hurinou, ale nebylo prokázáno, že by spáchal sebevraždu, že by chtěl umřít,“ uvedl předseda senátu.

Čtyřiačtyřicetiletý Hurina byl již osmkrát odsouzen. Úterní nepravomocné rozhodnutí mu sice část trestu ruší, 6,5 let za čtyři předchozí delikty, ale zůstává mu ještě osm let za další čtyři věci.