Přepadení se mělo odehrát v úterý, majitel provozovny v malé obci na Šternbersku je policistům oznámil před druhou hodinou odpoledne.

"Z výpovědi poškozených vyplývá, že do objektu vstoupili tři neznámí ozbrojení pachatelé maskováni kuklami a označeni nápisem policie na hrudi. Při přepadení došlo v objektu, ve kterém byli v uvedenou dobu tři muži, k výstřelu. Nikdo z účastníků nebyl zraněn," popsala incident policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Lupiči ukradli podle policistů zatím nezjištěné množství stravenek různých značek v hodnotě přibližně 400 tisíc korun.

"Z místa pachatelé odjeli vozidlem Renault Master bílé barvy v hodnotě 900 tisíc korun, které na místě odcizili. V autě bylo naloženo zboží za přibližně 90 tisíc korun," uvedla mluvčí.

Policisté ihned začali po pachatelích pátrat, do akce byl v úterý nasazen i služební pes a policejní vrtulník. Pátrání pokračuje také ve středu.

"Obracíme se na veřejnost s výzvou o spolupráci. Jakékoliv informace týkající se uvedené události, případně pohybu vozidla, mohou občané policistům sdělit prostřednictvím linky 158 nebo na nejbližší policejní služebně," vyzvala mluvčí.

Kriminalisté podle ní na případu intenzívně pracují, vyhodnocují veškeré poznatky a zajištěné stopy, v tuto chvíli nelze z taktických důvodů poskytnou žádné podrobnější informace k případu.

"Pokud to bude možné, sdělím další informace ve středu odpoledne," uvedla.