Neplatí výživné na dceru

Olomouc – Už čtyři roky neplatí výživné na svou dceru pětatřicetiletý muž z Olomoucka. Soud mu nařídil, aby přispíval 1840 korun měsíčně – od roku 2012 se mu tedy dluh vyšplhal až na 87 tisíc korun.

„Celkově zaplatil na svou dceru pouze necelé tři tisíce," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Přes 80 tisíc dluží také dvaapadesátiletý muž, který své dceři neplatí alimenty od dubna 2012. Proto jsou oba podezřelí z trestného činu zanedbání povinné výživy. (bah)

Sprejer řádil v Neředíně

Olomouc-Neředín – Neznámý vandal v pondělí odpoledne posprejoval omítku na domě ve Stiborově ulici v Olomouci.

„Stříbrným sprejem vytvořil osm metrů široký a dva metry vysoký nápis WATT," uvedla mluvčí policie Irena Urbánková. Tento motiv mohou obyvatelé Olomouce vidět na mnoha budovách. Pokud policisté sprejera dopadnou, hrozí mu až rok vězení za trestný čin poškození cizího majetku. (bah)

Zloději stále jdou po kolech

Olomouc – Ani troje dveře nezastavily zloděje, který se vloupal do sklepa na ulici I. P. Pavlova. V pondělí odpoledne si odnesl horské kolo i s kufříkem montážních klíčů. Celkově způsobil škodu za čtrnáct a půl tisíce korun. Hrozí mu až tři roky vězení za krádež, vloupání a poškození majetku.

K dalšímu horskému kolu si přišel i zloděj ze Synkovy ulice. Minulý týden se vloupal do společné kolárny a přivlastnil si kolo v hodnotě přes dvacet tisíc korun. (bah)

Po hromosvodu si vyšplhal pro pokladnu

Olomoucko – Policisté z Velké Bystřice řeší vloupání na obecní úřad. Někdy během víkendu si zloděj odnesl nejen pokladnu s 23 tisíci, ale i stravenky za téměř 10 tisíc.

„Zřejmě se vyšplhal po hromosvodu a do jedné z kanceláří se dostal oknem," řekla mluvčí policie Irena Urbánková. Za krádež a poškození cizí věci mu hrozí až dva roky za mřížemi. (bah)