Po příjezdu do azylového domu strážníci zjistili, že na pokoji jsou čtyři nocležníci. Dva z nich jevili známky podnapilosti, proto byli vyzváni k provedení dechové zkoušky. První z mužů nadýchal přes jedno a půl promile.

„Po výzvě strážníků noclehárnu bez dalších okolků opustil. Druhý s nimi odmítal spolupracovat a po celou dobu je měl častovat nevybíravými výrazy. Nakonec se podrobil dechové zkoušce s výsledkem 2,3 promile,“ sdělila policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Kvůli podnapilosti byl také druhý klient vyzván, aby azylový dům opustil. Během oblékání však náhle z kapsy vytáhl pepřový sprej a nastříkal jej do obličeje zasahujícího strážníka.

„Hlídka byla nucena pokoj opustit. Po chvíli se však i s přivolanou posilou vrátila a dotyčného za pomoci donucovacích prostředků zpacifikovala. Zbytek noci strávil na protialkoholní záchytné stanici, napadený strážník skončil v péči zdravotníků,“ dodala policejní mluvčí.

Pětapadesátiletý a dosud bezúhonný muž ze Šternberska je obviněn ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě. Trestní stíhání probíhá na svobodě, soud jej může v krajním případě poslat až na šest let za mříže.