Incident se odehrál v neděli večer.Třiadvacetiletý muž v Nedvědově ulici napadl mladíka sedícího na obrubníku v Nedvědově ulici nedaleko supermarketu Lidl.

„Nejdříve do něj strčil tak silně, že upadl na zem, a pak do něj začal kopat. Když se mladík snažil vstát, tak ho udeřil pěstí do obličeje,“ popsala incident olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolešová.

Rvačce přihlížela také šestnáctiletá dívka, která se oba muže snažila od sebe odtrhnout. „Utrpěla při tom několik pohmožděnin na rukou,“ doplnila Dolejšová. Agresivní muž pak mladíka pustil, ale jen na chvíli.

Z nedalekého kontejneru si totiž vytáhnul prázdnou skleněnou láhev a začal s ní oba mladé lidi ohrožovat. Nakonec láhev prohodil výplní skleněných dveří patřících k mateřské škole. V tu chvíli na místo dorazila přivolaná policejní hlídka, která násilníka zadržela a převezla na policejní služebnu.

Ani tam se ale agresivní opilec neuklidnil a útočil také na policisty. „Zadržený policistům odmítl dechovou zkoušku a slovně je napadal. Choval se násilnicky a hrozilo, že si ublíží,“ vysvětlila mluvčí policie.

Ze služebny proto policisté zavolali záchrannou službu a převezli jej do olomoucké Fakultní nemocnice. Tam lékař rozhodl o jeho umístění na protialkoholní záchytnou stanici. Zdravotníci zjistili, že muž má v krvi 1,52 promile alkoholu. Důvod a okolnosti tohoto napadení policisté teď dále vyšetřují.

Dalšího agresora musela ve čtvrtek krotit policejní hlídka přímo na ulici ve Starém Městě na Šumpersku. Policisty přivolala osmatřicetiletá žena, která se v obchodě skryla před manželem. Vyhrožoval jí totiž zbitím.

Muž se snažil svoji ženu napadnout i ve chvíli, kdy seděla v policejním voze. Hlídka nakonec proti němu musela použít donucovací prostředky, aby jej spacifikovala.

Od začátku letošního roku řešili policisté v Olomouckém kraji téměř dvě stovky případů úmyslného ublížení na zdraví a přes sedmdesát výtržností. Útočníci napadli přímo policisty celkem dvanáctkrát a čtyři z nich byli v podnapilém stavu.