Mladíci měli drogy ukryté v krabičce od brýlí a v plastovém „kinder" vajíčku.

Policisté z olomouckého toxi-týmu zadrželi v herně v Nedvědově ulici podezřelou skupinku čtyř osob.

Tři muži ve věku devatenáct, dvaadvacet a devětadvacet let a třiadvacetiletá žena se podrobili prohlídkám a podali vysvětlení. U dvou mladíků policisté našli návykové látky.

„Dvaadvacetiletý Olomoučan měl v batohu v černé papírové krabičce od brýlí uložený igelitový sáček s bílou krystalickou látkou. Později se prokázalo, že se jedná o kokain o hmotnosti 26,4 gramů," uvedla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Kamarád mladého Olomoučana – devatenáctiletý muž z Prostějova měl u sebe v bundě také schovanou bílou krystalickou látku.

„Do žlutého plastového obalu z kinder vajíčka si uložil gram pervitinu," poznamenala Štrbáková.

Dvaadvacetiletý Olomoučan je podezřelý ze spáchání přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, hrozí mu až dva roky vězení. Mladík z Prostějova, který měl u sebe pervitin, je podezřelý pouze ze spáchání přestupku.

Kokain? Na Olomoucku stále výjimečný

Užívání kokainu je na Olomoucku stále spíše výjimečné. Potvrzuje to rovněž terapeut olomouckého P-centra Edmund Wittmann.

„Uživatelé kokainu se u nás čas od času objeví, ale problém to v našem regionu rozhodně není. Obvykle miváme jednoho klienta závislého na kokainu do roka," uvedl Wittmann. Uživatelé za gram kokainu platí podle kvality od jednoho do tří tisíc korun.

„Je to droga, kterou užívají příslušníci vyšších ekonomických vrstev. U nás je z návykových látek pořád nejvíc rozšířený pervitin. Je nejlépe dostupný a dá se snadno vyrobit i z běžných léčiv," dodal Wittmann.