Zda tento případ nějak souvisí s obviněním z korupce a současným pobytem Karla Kadlece ve vazbě, zatím není jasné.

Policista Karel Kadlec měl dát pokyn zařídit stíhání podnikatele svému podřízenému Radku Petrůjovi, alespoň to vyplývá ze zjištění investigativního webu Neovlivní.cz, který zveřejnil například i úryvky z povolení k domovním prohlídkám v celé kauze.

Radek Petrůj patří vedle Karla Kadlece a olomouckého podnikatele Ivana Kyselého do skupiny, jenž na základě zátahu Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu týkajícího se korupce a klientelismu v Olomouckém kraji skončila minulý týden ve vazbě.

Stíhaný na svobodě je rovněž hejtman Jiří Rozbořil.

V odposleších, které má k dispozici protimafiánské policejní oddělení, podle serveru Neovlivní.cz Karel Kadlec sděluje Ivanu Kyselému konkrétní firmy Jaroslava Králíka, na něž se má vyšetřování soustředit.

Zablokované účty

Policie Jaroslavu Králíkovi zablokovala v červenci jeho účty.

„Z mého pohledu mi byl nezákonně zablokován účet, aniž by mi bylo sděleno obvinění," potvrdil webu Aktuálně.cz Jaroslav Králík s tím, že Karla Kadlece ani Ivana Kyselého údajně osobně nezná.

„Zásah Úřadu pro odhalování organizovaného zločinu rozhodně komentovat nad výčet dříve uvedených informací nebudeme. Policisté, kteří jsou ve vazbě, mají zástupce," uvedla vedoucí oddělení tisku a prevence policejního prezidia Jana Macalíková a doplnila, že všech zúčastněných se týká presumpce neviny.

Inspekce Olomouc neřešila

Podivný přístup
Začátkem roku přinesl časopis Týden informaci, že při sběru materiálů na článek o Jaroslavu Králíkovi, se setkali jeho redaktoři s podivným přístupem policie.
Chtěli si vyfotit dům politika a ten na ně zavolal městskou policii.
Při jejich zásahu nešlo podle redaktorů rozlišit, zda celému zásahu velí vedoucí policejního oddělení v Konici Karel Janeček nebo Jaroslav Králík.
Šéf policistů údajně dokonce otevřel kufr vozu novinářů a nahlas podnikateli předčítal jména lidí souvisejících s celou kauzou.

V policií pořízených záznamech týkajících se čtveřice obviněné z minulého týdne, figuruje podle deníku Právo také hlas šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Ivana Bílka, jehož útvar trestné činy policistů a dalších ozbrojených složek řeší.

Případ olomouckých kriminalistů ovšem na starost nedostal.

Přitom v minulosti se do hledáčku GIBS osoba Karla Kadlece dostala.

Premiér Bohuslav Sobotka již minulý týden uvedl, že bude chtít o situaci s Ivanem Bílkem hovořit.

„Na pana ředitele Bílka jsem se obrátil dopisem a požádal jsem ho o zodpovězení otázek v souvislosti s touto kauzou a hodlám se s ním osobně sejít," oznámil Bohuslav Sobotka v pátek.