„V pondělí 7. srpna dopoledne jsme byli přivoláni k úmrtí desetiměsíčního dítěte v obci na Olomoucku. Přivolaný lékař na místě po marné resuscitaci konstatoval úmrtí kojence,“ informoval ve čtvrtek 10. srpna policejní mluvčí Libor Hejtman. „Matka uvedla, že ráno v postýlce našla dcerku, která nedýchala. Ihned proto přivolala záchrannou zdravotnickou službu,“ popisoval.

Policistům se událost zdála podezřelá a přivolali olomoucké kriminalisty. Ti se okamžitě začali okolnostmi úmrtí dítěte zabývat a nařídili soudní pitvu.

Ilustrační foto
Za vraždu kojence na Šumpersku dostala matka 18 let. Dítě prý pořád plakalo

Žena zpočátku jakékoliv násilí vůči svému dítěti popírala. Při následném výslechu se ale kriminalistům k zavraždění dcery přiznala.

„Motivem činu bylo zřejmě zkratkovité jednání ženy, které se nedařilo utěšit plačící dítě,“ uvedl Libor Hejtman..

Kriminalisté, kteří zahájili trestní stíhání čtyřiadvacetileté ženy pro zvlášť závažný zločin vražda, podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí ženy do vazby, který soud akceptoval a poslal ji za mříže. Obviněné ženě hrozí trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest.

Žena nebyla v minulosti trestně stíhaná. Pod vlivem alkoholu ani jiných omamných látek podle policie v době činu nebyla.