Jako jednatel soukromé kliniky odebral od farmaceutické firmy zboží.

Peníze však společnosti nezaplatil, část financí měl z firmy, kde byl jednatelem, vyvést a použít pro svou osobní potřebu.

Podvodu se měl sedmapadesátiletý olomoucký veterinární lékař dopustit v letech 2009 a 2010 jako jednatel soukromé společnosti s ručením omezeným.

Podle obžaloby postupně objednal a odebral pro firmu zboží v celkové hodnotě 9,1 milionu korun, přestože si byl vědom toho, že firma je zadlužená, v úpadku a nemá finanční prostředky na zaplacení.

„Z celkové kupní ceny zaplatil jen 363 tisíc korun, zbytek neuhradil," citoval z obžaloby mluvčí Krajského soudu v Olomouci Michal Renda.

Za milion nemovitost

Část odebraného zboží měl muž rozprodat dalším osobám. Ze společnosti s ručením omezeným vyvedl 47 tisíc korun, které si nechal pro vlastní potřebu.

„Částku 1,2 milionu korun použil na nákup nemovitosti pro sebe jako fyzická osoba. Z firmy také vyvedl dalšího 1,7 milionu korun a použil je ve svůj prospěch, aniž by společnosti poskytl jakékoli protiplnění," popsal Michal Renda.

Policie veterinárního lékaře obvinila v lednu letošního roku.

„Případ byl po stránce vyšetřování velmi náročný, vše se podařilo rozkrýt jen díky pečlivé práci vyšetřovatelů. Muže jsme stíhali na svobodě, dál vykonává praxi," uvedl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Za podvody se škodou 9,1 milionu obžalovanému hrozí trest od pěti do deseti let vězení.