Skutečnost, že obvinění padla, potvrdila pražská vrchní státní zástupkyně Petra Ullrichová.

„S ohledem na probíhající úkony trestního řízení nebudou v současné době poskytovány bližší informace," shrnula žalobkyně, jména obviněných neprozradila.

Podle Radiožurnálu je mezi nimi vedle Milana Bednáře a Radka Machačku z Mapra a vedle bývalého manažera ČEZ Martina Zemana a současného manažera společnosti Oldřicha Kožušníka právě olomoucká podnikatelka Renáta Přikrylová.

Tu spojují vazby s olomouckým vlivným podnikatelem Ivanem Kyselým, který je obviněn z korupce v kauze Vidkun. Muž v minulosti potvrdil, že pro něj pracovala.

Týdeník Respekt už dříve napsal, že při stavbě solárního parku v Ševětíně zmizelo sto milionů korun.

Stejnou sumu detektivové údajně zmrazili na účtech olomoucké IES Recycling kvůli podezření, že je ČEZ vyplatil za vícepráce, které se ve skutečnosti nedělaly.

Deník se pokoušel Renátu Přikrylovou kontaktovat, telefon nám ovšem nezvedala.

Druhým garantem projektu byla podle Respektu firma Mapro.

Její tři bývalí majitelé podle týdeníku tvrdí, že desítky milionů korun odcházely z Mapra například do pražské advokátní kanceláře, v níž od roku 2010 působí bývalý ministr vnitra Ivan Langer.

Ševětín na Českobudějovicku je s instalovaným výkonem 29,9 megawattu třetí největší fotovoltaickou elektrárnou v Česku. Provoz zahájila v prosinci 2010, vlastníkem je nyní polostátní ČEZ.