Mladý muž oslovil patnáctiletého hocha v sobotu 5. srpna dopoledne v průchodu mezi třídou Svobody a Uhelnou ulicí v Olomouci. Žádal jej o vrácení mobilního telefonu, který mu chlapec sebral.

„Tuto historku si ovšem vymyslel. Přitom chlapce chytil za mikinu, aby nikam neodešel. Překvapený hoch chtěl utéct, ale nepodařilo se mu to. Muž sáhl chlapci do kalhot, sebral mu mobilní telefon a žádal o ´odemknutí´ telefonu a změnu hesla, což chlapec ze strachu udělal,“ popsal policejní mluvčí Libor Hejtman.

Muž pak s odcizeným telefonem z místa odešel, oloupený hoch utekl domů a svěřil se matce. Společně vše oznámili na policii. Policisté s kriminalisty okamžitě rozjeli pátrání po neznámém muži.

O spolupráci požádali také strážníky, kteří prohlédli kamerové záznamy, a významně tak přispěli k identifikaci pachatele. „Kriminalistům se jej podařilo během krátké doby ustanovit. Jednadvacetiletého muže v úterý vypátrali a zadrželi v Olomouci. K činu se doznal, odcizený mobilní telefon vrátil. V minulosti byl odsouzený za trestné činy proti majetku a proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti,“ dodal policejní mluvčí.

Trestní stíhání je podle něj vedeno na svobodě. Za loupež mladíkovi hrozí dva roky až deset let vězení.