Telefonát od domnělého manažera společnosti ČEZ nalákal osmdesátiletého muže na vidinu údajně výhodné investice do akcií. Seniora přesvědčil, aby investoval sedm tisíc korun s tím, že se mu vklad zhodnotí.

„Ten tedy investici poslal. Ovšem v dalších dnech jej opakovaně přemlouval, aby investoval další peníze. To senior odmítl. Naopak požádal o vrácení své investice. Volající souhlasil, ale pod záminkou vrácení peněz z něj vylákal údaje k internetovému bankovnictví a kopii občanského a řidičského průkazu,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

Oklamaný senior záhy zjistil, že mu pachatel z bankovního účtu odcizil 152 tisíc korun a tak se obrátil na olomoucké policisty. Ti už zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod. „Pachateli hrozí až pět let vězení nebo peněžitý trest,“ upřesnil policejní mluvčí.

Ilustrační foto
Tři "vyluxované" účty na Olomoucku za jeden den. Pozor na Volače a Klikače!

Policisté znovu apelují na občany, aby byli při investicích opatrní a obraceli se na důvěryhodné finanční instituce. Varují také před přihlašováním do internetového bankovnictví přes pochybně nainstalované aplikace nebo podvržené odkazy.