Pachatelé podle všeho měli akci promyšlenou a připravenou. Podle nepotvrzených informací Deníku se do prodejny v obchodním centru Olomouc City probourali a zřejmě na místě i strávili noc.

"Dosud neznámý pachatel, který se měl vloupat z neděle na pondělí do jedné z olomouckých prodejen způsobil škodu v předběžné výši půl milionu korun," informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová a dodala: "Z prodejny odcizil finanční hotovost uloženou v trezoru a přesně nezjištěné množství tabletů a mobilních telefonů."

Cílem se stala značková prodejna mobilního operátora.

Podle informací Deníku se pravděpodobně jednalo o více lupičů. Ti se měli dostat do prodejny probouráním sádrokartonové stěny a následně obchod téměř kompletně vybílili.

Policie ale odmítla sdělit bližší podrobnosti. "S ohledem na aktuálně probíhající vyšetřování vám nemůžeme další informace poskytnout," uvedla mluvčí Vaňharová.

Obdobně odpověděla i mluvčí poškozené firmy. "S ohledem na probíhající vyšetřování Policií České republiky, vám nemůžeme poskytnout žádné informace," komentovala Kateřina Neumannová, tisková mluvčí společnosti O2.

Policie prošetřuje útok sprejera na centrálním olomouckém hřbitově. Z některých pomníků půjde odstranit barva jen těžce, zůstanou zřejmě poškozené.
Lidé odsuzují vandalský útok na olomouckém hřbitově, něco ani nepůjde vyčistit

Podle nepotvrzených informací Deníku pachatelé v obchodním centru zřejmě strávili noc.

Vzhledem k nadstandardnímu bezpečnostnímu systému celého nákupního centra pravděpodobně v úkrytu vyčkali na jeho uzavření a následně ho s bohatým lupem opustili až po jeho ranním otevření. 

Ke způsobu vloupání se vedení obchodního centra nechtělo vyjadřovat.

"V současné době probíhá policejní vyšetřování. Bližší informace vám nemohu poskytnout," reagovala na dotaz Deníku manažerka Olomouc City Michaela Smrčková.